▼  Book dit ophold nu



Nr. of rooms/guests


Contact us

Best Western Plus Hotel Svendborg
Centrumpladsen 1
DK-5700 Svendborg

Telephone: +45 62 21 17 00
Fax: +45 62 21 90 12
Email: booking@hotel-svendborg.dk

CVR NR: DK-82550712
Bank: Sydbank 6840-000-1092538
IBAN: DK6968400001092538
BIC (SWIFT): SYBKDK22 

View map

 

Tom Pelle Jensen – Managing Director

Management

Tom Pelle Jensen
Managing Director
+45 62 17 63 13 / +45 40 96 15 55
tom-pelle@hotel-svendborg.dk

Lise Bisgaard Madsen – Conference Manager

Conference

Lise Bisgaard Madsen
Conference Manager
+45 62 17 62 10
lise@hotel-svendborg.dk

Tina Lund Ellekjær – Conference Coordinator

Conference

Tina Lund Ellekjær
Conference Coordinator
+45 62 17 62 32
tina@hotel-svendborg.dk

Jan Milton – Restaurant Manager

Restaurant Krinsen

Jan Milton
Restaurant Manager - Sommelier
+45 62 17 62 07
jan.milton@hotel-svendborg.dk

Lars Barnkob – Headchef

Restaurant Krinsen

Lars Barnkob
Headchef
+45 62 17 62 04
kokken@hotel-svendborg.dk

 

Sales

Thomas Danielsen – Sales Manager


Thomas Danielsen
Sales Manager
+45 62 17 62 13
thomas@hotel-svendborg.dk

Mette Spindler Seehausen – Seller


Mette Spindler Seehausen
Key Account Manager
+45 40 99 41 45
mette@hotel-fredericia.dk

Helle Hodal - salg


Helle Hodal
Key Account Manager
+45 40 99 41 74
helle@hotel-svendborg.dk

 

Marketing

Uptime-IT ApS, Lars Bohnzen Hansen, Vestergade 165C, 2.sal, 5700 Svendborg, +45 63 60 20 00


Centrumpladsen 1
5700 Svendborg
Danmark
booking@hotel-svendborg.dk
+45 6221 1700
Find os på facebook Find os på Linkedin
Dansk English

Please visit our other hotels

 

 

 

Cittaflow Svendborg BW Plus Hotel Svendborg is Cittaslow certified.

Each Best Western Hotel is independently owned and operated.